mlađe juniorke jednom zlatne, jednom srebrne, dvaput brončane

obje ekipe ml juniorki

naše mlađe juniorke nisu obranile naslov apsolutnih prvakinja na Državnom prvenstvu u sinkroniziranom plivanju, ali vraćaju se iz Splita s osvojenom medaljom u svakoj disciplini u kojoj su se natjecale. U Splitu na Državnom prvenstvu za mlađe juniorke koje je održano na Bazenima Poljud 27. i 28. travnja 2019. okitile su se zlatom u kombiniranim rutinama, srebrom u duetu te broncom u solu i timu.

U Split su putovale obje ekipe mlađih juniorki i imale su odličan nastup u rutinama, ali zaostatak iz tehničkog dijela natjecanja (izvedbama obaveznih figura) bio je prevelik da se ove godine dostignu plivačice zagrebačkog Medveščaka koji je najuspješniji klub na Prvenstvu. Pogotovo to vrijedi za prvu ekipu (Ana Kus, Petra Premuš, Tia Elena Fućak, Lucija Bandera Ulrich, Ana Čop, Lana Turković, Lana Stupar, Nikka Kertelj, Sara Spoja Milat, Morena Vuletić i Chiara Šargač) trenerice Marte Jeličić koja je najbolje izvela rutinu discipline tim čime su i osvojile medalju, ali zaostatak od četiri boda nakon figura bio je prevelik za višu poziciju na postolju.

Druga ekipa mlađih juniorki (Patricia Predovan, Lena Glavačević, Tara Turalija, Antonija Tadić, Liza Kryzk, Nora Ljubetić, Maja Mrakovčić, Sara Čirkić, Ana Maria Perković, Petra Bedić i Lea Ivičak) koju trenira Jelena Garabiljević nije došla do medalja, ali ostvarenim rezultatima koji su kroz ovu sezonu sve bolji može biti zadovoljna svojim nastupom.

Rezultati po disciplinama:

  1. Klara Šilobodec (Medveščak)               129,9437
  2. Antonija Huljev (Medveščak)               129,2319
  3. Petra Premuš (Primorje Aqua Maris) 126,9059

    5. Tia Elena Fućak (Primorje Aqua Maris)         123,3446
  1. Antonija Huljev, Klara Šilobodec (Medveščak)                                     128,7712
  2. Petra Premuš, Tia Elena Fućak (Primorje Aqua Maris 1)                    123,1586
    r. Lucija Bandera Urlich
  3. Bruna Tometić, Eila Martinov (Mladost)                                                122,1571

    6. Ana Kus, Ana Čop (Primorje Aqua Maris 2)                                      112,8182
    r. Lana Turković
  1. Medveščak                                                  122,1134
    (Antonija Huljev, Klara Šilobodec, Korina Jelić, Klara Orehovec, Katja Rončević, Leona Sorić)
  2. Mladost                                                         120,5315
    (Laura Hohnjec, Eila Martinov, Bruna Tometić, Petra Knežević, Lana Radić, Marta Maričić, Ema Čurla, Marta Papak, r. Ana Horvat, r. Klara Lažeta)
  3. Primorje Aqua Maris 1                              120,2140
    (Ana Kus, Petra Premuš, Tia Elena Fućak, Lucija Bandera Ulrich, Ana Čop, Lana Turković, Lana Stupar, Sara Spoja Milat, r. Nikka Kertelj, r. Morena Vuletić)

    5. Primorje Aqua Maris 2                         104,7310
    (Patricia Predovan, Lena Glavačević, Tara Turalija, Antonija Tadić, Liza Kryzk, Nora Ljubetić, Maja Mrakovčić, Ana Maria Perković, r. Sara Čirkić, r. Petra Bedić)

 

  1. Primorje Aqua Maris                                             64,1000
    (Ana Kus, Petra Premuš, Tia Elena Fućak, Lucija Bandera Ulrich, Ana Čop, Lana Turković, Lana Stupar, Sara Spoja Milat, Nikka Kertelj, Morena Vuletić, r. Chiara Šargač)
  2. Medveščak                                                              63,8333
    (Antonija Huljev, Klara Šilobodec, Korina Jelić, Klara Orehovec, Katja Rončević, Leona Sorić)
  3. Mladost                                                                     60,5000
    (
    Laura Hohnjec, Eila Martinov, Bruna Tometić, Petra Knežević, Lana Radić, Marta Maričić, Ema Čurla, Marta Papak, Ana Horvat, Klara Lažeta, r. Mia Hranilović)

    7. Primorje Aqua Maris 2                                     52,6667

(Patricia Predovan, Lena Glavačević, Tara Turalija, Antonija Tadić, Liza Kryzk, Nora Ljubetić, Maja Mrakovčić, Sara Čirkić, Ana Maria Perković, Lea Ivičak, r. Petra Bedić)

 

detaljne rezultate možete pogledati na linku uz svaki naziv discipline

Vrhovni sudac natjecanja bila je Marija Juršić iz Zagreba uz sudjelovanje sudaca iz Rijeke, Zagreba i Splita.

Sezona državnih prvenstava nastavlja se 25. svibnja kad se u Zagrebu održava Državno prvenstvo za seniorke.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×